Māksla satikt sevi mākslā (mp3)

abstract-art-mother-earth-1

Mūsu sabiedrībā valda uzskats, ka lielos vilcienos cilvēka jūtas nav svarīgas. Nav labi būt „pārāk emocionālām”, nav vēlams izpaust „negatīvas jūtas”, visās dzīves situācijās jāpaļaujas uz prātu, loģiku, racionālo domāšanu un tml.

No vienas puses, varētu priecāties, jo tādējādi psihologi un psihoterapeiti vienmēr tiks nodrošināti ar darbu. Jūtu noliegšana, apspiešana un nepieņemšana izraisa dvēseles sāpi, kas kādam būs jāārstē. Īstenībā paliek skumji. Dievs ir radījis cilvēku ar visu viņa jūtu gammu, un tas nozīmē, ka nekā lieka tajā nav.

Mums ir šausmīgi grūti runāt par savām jūtām. Tas attiecas gan uz pieaugušiem, kuri jau sen zaudējuši kontaktu ar savu „iekšējo kambari”, gan uz bērniem, kuri vienkārši to neprot. Viens no instrumentiem, kas palīdz atgriezties pie savas sirds, ir māksla. Tā tas ir bijis visos laikos, tomēr pēdējās desmitgadēs dažādas mākslas terapijas metodes tiek mērķtiecīgi lietotas, lai palīdzētu cilvēkiem iekšējas dziedināšanas ceļā.

Als-Pals

Teikšu godīgi, arī es agrāk uzskatīju, ka mākslas metodes ir kaut kas nenopietns, bērnišķīgs. Vai tad guaša vai plastilīns var palīdzēt atrisināt „reālas problēmas”? Var, jo caur visvienkāršākajiem mākslas materiāliem var satikt savu iekšējo būtību. Tieši tur slēpjas mūsu galveno dilemmu atrisinājumi.

Kārtējais raidījums “Mīlestības terapija” veltīts mākslai cilvēka dvēseles dziedināšanā. Klausies mūs radio “Marija” ēterā trešdienās plkst. 14 un 21:30. Raidījuma ieraksti turpmāk pieejami arī šajā blogā.

Klausīties raidījumu

Šis ieraksts tika publicēts Mīlestības terapija (mp3) ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s