RARZI skolu projekts turpinās

school-competition_2497402bNo marta līdz novembrim septiņās Rīgas vispārizglītojošajās skolās notiek lekciju cikli Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) īstenotā projekta „Es ģimenē un sabiedrībā: ticības, cerības un mīlestības loma cilvēka, ģimenes un sabiedrības saliedēšanā un valstiskās piederības stiprināšanā” ietvaros.

Projekta mērķis ir palīdzēt skolēniem apzināties ikviena cilvēka unikalitāti, vērtību un cieņu, viņa iespējas, izaicinājumus un neaizvietojamo lomu sabiedrībā.

Projekta veidotāji šādas iniciatīvas nepieciešamību pamato ar to, ka mūsdienu relatīvisma filozofijas iespaidā ir mazinājusies izpratne par ģimeni kā vērtību. Līdz ar to vājinās ģimenes saites, paaudzes atsvešinās. Tas savukārt pakļauj pusaudžus un jauniešus negatīvai masu mediju ietekmei. „Mūsu skolās līdzās visam pozitīvajam vērojamas daudzas negatīvas iezīmes, kas saistītas ar dažādām atkarībām, agresivitāti un visatļautību bērnu un jauniešu vidū,” saka projekta vadītāja, RARZI Katehēzes centra vadītāja Lolita Ērgle. „Aizvien vairāk arī skolās ir jūtama sociālā noslāņošanās. Šajā projektā īpaša uzmanība tiks pievērsta cilvēka, ģimenes, sabiedrības un valsts saistībai ar vērtībām, kuras rada piederību, saliedē un solidarizē dažādas etniskās un sociālās grupas un dod pamatu jēgpilnai dzīvei.”

Projekts turpina pirms gada aizsākto RARZI sadarbību ar Rīgas vispārizglītojošām skolām. Tā ietvaros paredzētas lekcijas trīs klašu grupās. 5. – 6. klasēm notiks sešas nodarbības par dzīves izaicinājumiem, ģimeni, draudzību, cerību un izvēļu veikšanu. 7. – 9. klasēm paredzētas četras nodarbības par cilvēka identitāti, cieņu un brīvību kristīgas antropoloģijas skatījumā, par mīlestību, seksualitāti un prasmi nepakļauties sabiedrības spiedienam. Savukārt četrās nodarbībās 9. – 12. klašu grupā tiks runāts par ģimeni kā sabiedrības un valsts pamatu, ticību kā jautājumu vai atbildi, cilvēka dzīvi kā dāvanu citiem un to, vai viegli būt cilvēkam.

Projektā piedalās Rīgas Teikas vidusskola, Rīgas 49. vidusskola, Rīgas 25. vidusskola, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskola, Rīgas Kristīgā vidusskola, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola un pirmo reizi lekcijas notiks arī Rīgas Katoļu ģimnāzijā. Projekta īstenošanā ir iesaistīti 19 lektori, kas apvienojušies vairākās komandās, kuras vadīs nodarbības noteiktās skolās un klašu grupās. Pārsvarā tie būs RARZI lektori, studenti un absolventi, kuru vidū ir dziedātājs Jānis Kurševs, psiholoģe Diāna Staņko, žurnālists Marks Jermaks, RARZI direktora p.i. pr. Aleksandrs Stepanovs, klostermāsa Diāna Cērmane, u.c. Projektu RARZI īsteno ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas atbalstu.

Avots: RARZI skolu projekts turpinās
Foto: i.telegraph.co.uk

Šis ieraksts tika publicēts Publikācijas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s