10 mīti par vīrieša seksualitāti

Seksualitāte ir cilvēka dzīves joma, kas, iespējams, visvairāk pakļauta dažāda veida mītiem. Šķiet, tas ir likumsakarīgi, jo tā skar personību pašos dziļumos, bet vienlaicīgi izpaužas caur attiecībām. Situāciju sarežģī (bet varbūt dara daudzveidīgāku un skaistāku) dzimumu atšķirības. Katru no dzīves jomām vīrietis un sieviete izdzīvo savādāk. Seksualitāte nav izņēmums. Drīzāk īpaši spilgta atšķirību ilustrācija.

Diezgan bieži mūsu sabiedrībā var saskarties ar šovinistisko modeli, kad, piemēram, vīrieša un sievietes seksuālai uzvedībai tiek izvirzītas pilnīgi atšķirīgas morālas prasības. Piemēram, ja vīrietim ir pieredze ar daudzām sievietēm, viņš ir mačo. Tomēr, ja sievietei ir tāda pati pieredze, tas parasti netiek uzskatīts par sasniegumu.

Šajā rakstā vēlos padalīties ar 10 mītiem par vīrieša seksualitāti, ko apkopojis rakstnieks un jezuīts Luis Valdez Castellanos:

Mīts nr.1

Vīrietim jāslēpj savas jūtas, īpaši tas, ko sauc par “negatīvām” (bailes, bezspēcība un tml.). Tāpat nav vērts atklāti izrādīt savu jūtīgumu, maigumu vai romantiskumu, jo tas “nav vīrišķīgi”. Un vispār – jūtas ir domātas sievietēm.

Mīts nr.2

Sekss ir uzdevums, kuru izpildot jāsasniedz panākumi. Seksualitāte tiek uztverta kā uzņemējdarbība. Līdz ar to neveiksmes nav pieļaujamas. Skaidrs, ka tas attiecīgi izraisa spriedzi un bailes.

bored-man-131009

Mīts nr.3

Attiecībās ar sievieti vīrietim jābūt kā diriģentam, kurš vada visu, kas saistīts ar seksu. Vīrietim vienmēr jāzina, kas jādara. Meklēt atbalstu un padomu pie sievietes ir apkaunojoši.

Mīts nr.4

Vīrietis par “to” domā vienmēr un katrā brīdī gatavs seksuālam kontaktam. Galu galā tas tak ir veids, kā apliecināt savu vīrišķību.

Mīts nr.5

Maiguma izpausmēm attiecībās ar sievieti vienmēr jābeidzas ar dzimumaktu. Nav vērts skūpstīt vai samīļot sievieti, ja tas neved pie seksa.

Mīts nr.6

Sekss ir tikai pats dzimumakts. Tas, kas notiek pirms un pēc tā, nav īpaši svarīgi.

Mīts nr.7

Vīrietim nedrīkst būt problēmas ar erekciju. Tas ir viņa vīrišķības etalons.

screen_shot_2014-02-12_at_10.04.40_am

Mīts nr.8

Labs sekss ir sekss ar orgasmu. Ja kāds no partneriem nepiedzīvo orgasmu, intīmām attiecībām nav jēgas. Starp citu, tāpēc sievietēm tas jāimitē.

Mīts nr.9

Seksam jābūt spontānam. Nav vērts tam gatavoties, veidojot atbilstošo fizisko un emocionālu atmosfēru.

Mīts nr.10

Mūsdienu pasaulē vīriešus neietekmē nekādi mīti, un viņi vienmēr rīkojas kā brīvi cilvēki.

PIESAKIES UZ SEMINĀRU PAR LAULĀTO SEKSUALITĀTI, KAS NOTIKS 3.MARTĀ

PIESAKIES UZ SEMINĀRU

PIESAKIES UZ SEMINĀRU

Šis ieraksts tika publicēts Publikācijas ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s