10 mīti par sievietes seksualitāti

doe-eyes-expressive-painting-emotional-artistic-creative-paint-spill-splash-watercolor-woman-girl

Seksualitāte ir cilvēka dzīves joma, kas, iespējams, visvairāk pakļauta dažāda veida mītiem. Šķiet, tas ir likumsakarīgi, jo tā skar personību pašos dziļumos, bet vienlaicīgi izpaužas caur attiecībām. Seksualitāte sastāv no galējībām. Dzīvības radīšana vai noraidīšana. Auglības pieņemšana vai bloķēšana. Liela bauda vai lielas ciešanas. Patiesa tuvība vai tukšums.

Situāciju sarežģī (bet varbūt dara daudzveidīgāku un skaistāku) dzimumu atšķirības. Katru no dzīves jomām vīrietis un sieviete izdzīvo savādāk. Seksualitāte nav izņēmums. Drīzāk īpaši spilgta atšķirību ilustrācija.

Šajā rakstā vēlos padalīties ar 10 mītiem par sievietes seksualitāti, ko apkopojis rakstnieks un jezuīts Luis Valdez Castellanos.

Mīts nr.1

Seksā nozīme ir vienīgi sievietes ķermenim. Ja ķermenis nav ideāls, šāda sieviete kļūst vīriešiem nepievilcīga un nevarēs izdzīvot savu seksualitāti.

Mīts nr.2

Attiecībās sievietei vienmēr jābūt pieejamai un paklausīgai vīrietim, lai viņam iepatiktos.

Mīts nr.3

Sieviete neko nezina par seksualitāti, jo seksualitātes eksperts ir vīrietis, kuram arī jāpieņem attiecīgi lēmumi. Sieviete nedrīkst izteikt, kas viņai patīk vai nepatīk.

Mīts nr.4

Ja sieviete nesasniedz orgasmu, viņai tas jāimitē, lai vīrietis justos apmierināts.

Mīts nr.5

Sievietei vienmēr jāpiekrīt dzimumaktam. Pat ja sieviete ir slima, viņai jārūpējas par pāra seksuālo dzīvi, jo vīrietim “to vajag”. Ja viņa tā nerīkosies, vīrietis viņu pametīs.

PuppetDolls1

Mīts nr.6

Vienīgais veids kā sasniegt mīlestību un noturēt vīrieti pie sevis ir sekss. Sievietei „jāpacieš” sekss, lai iegūtu nedaudz maiguma un jutekliskuma.

Mīts nr.7

Ja sieviete attiecībās tiek ievainota, viņai par to jāklusē.

Mīts nr.8

Pat ja sieviete vēlas tikai sajust drošību vīrieša apskāvienos, viņai par to jāsamaksā ar dzimumaktu.

Mīts nr.9

Sieviete attiecībās nedrīkst uzņemties iniciatīvu. Viņai jāgaida, kamēr rīkosies vīrietis, jo pretējā gadījumā viņu uzskatīs par izlaidīgu, un vīrietis kļūs greizsirdīgs.

Mīts nr.10

Seksuāla bauda tiek pieļauta tikai ar mērķi radīt bērnu.

Šie mīti darbojas arī mūsu sabiedrībā, kaut gan mēs bieži tos neapzināmies. Klusēt un ciest. Darīt to, kas nesaskan ar savu iekšējo būtību. Pat nesapņot par baudu un prieku (sekss vispār nav domāts priekam, vai ne?). Pazemot sevi un laulāto ar kārtējiem meliem mīļā miera labad. Kurš no mums to nepazīst? Tomēr Tev jāzina, ka Tev ir tiesības uz prieku. Uz laimi. Un pat uz baudu. Varbūt ir vērts mēģināt savādāk. Ieguldīt dialogā. Sākt cienīt sevi. Uzdrīkstēties gribēt.

Šis ieraksts tika publicēts Notikumi ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s