Tēti, kur Tu esi?

black-and-white-girl-hair-photography-Favim.com-861527

“Bērniem namu uzceļ tēva svētība, bet mātes lāsts izceļ ar pamatiem”. Sīraha dēla grāmatas autoram ir taisnība, un to apstiprina mūsdienu psiholoģija.

Svētība nav tikai simboliska roku uzlikšana uz galvas vai cits reliģisks žests. Svētība ir attieksme kā tāda, dzīves nostāja, tādēļ tā attiecas uz visiem. Garīgie likumi darbojas neatkarīgi no cilvēka ticības vai neticības.

Grūti runāt par tēva svētību, ja viņš dzer, rīkojas vardarbīgi vai ir vienaldzīgs. Vai arī izvirza bērnam neadekvātas prasības, kuras dēls vai meita nespēj izpildīt nemūžam (kaut gan ļoti cenšas, reizēm līdz kapa malai). Nevar saņemt arī svētību no mātes, kura ir ieslīgusi līdzatkarībā, neprot aizstāvēt savas robežas vai visus kontrolē, izmisīgi mēģinot radīt sev apkārt “drošības” ilūziju.

578613_lesniow_dzidzi_34

Tas nav stāsts par to, “cik tagad viss ir slikti”. Manuprāt, nav īpaša pamata idealizēt pagātni, jo arī tad daudzi bērni nesaņēma vecāku svētību, kas atstāja viņu sirdīs neciešamu tukšumu.

Ko dara bērns (arī četrdesmitgadīgs), ja viņš nav saņēmis svētību savās mājās? Parasti meklē to romantiskās attiecībās ar pretējo dzimumu (arī karjerā, hobijos un tml.). Meklē un neatrod, jo draugs/draudzene, vīrs/sieva šo svētību nevar iedot. Tā vienkārši nav viņu funkcija. Par to labi raksta Džons Eldredžs “Mežonīgā sirdī”. Mēs, vīrieši, veltīgi meklējam savas vīrišķības apliecinājumu pie sievietēm. Viņām ir cita misija, viņas nespēs atrisināt to, kas ir nodots vīriešu atbildības sfērā. Taču mēs vienalga meklējam apliecinājumu pie sievietēm, nodarot pāri sev un viņām.

6908819801_da024bee16_z.jpg-495834

Kur tad paliek Dieva apsolītā brīvība? Vai cilvēks ir savas dzimtas bagāžas ķīlnieks? Nē, ja izvēlas pārmaiņu ceļu.

Brīnumi sākas tajā brīdi, kad cilvēks ar ievainotu sirdi sāk sniegt citiem to, kā viņam nav un tīri cilvēciski nevar būt.

Vīrietis vai sieviete, kas atklāj savu iekšējo balsi, vairs nav pagātnes sāpju vergs. Cilvēks, kurš pieņem un apzinās savu aicinājumu, pats kļūst par svētību citiem.

Jā vēlies turpināt šo sarunu par vīrišķību, sievišķību un iekšējas dziedināšanas ceļu, aicinu piedalīties mūsu seminārā Gods būt vīrietim/Prieks būt sievietei, kas paredzēts pieaugušiem, kuri vēlas izdzīvot savu dzimumidentitāti saskaņā ar kristīgām vērtībām. Pasākuma laikā pārrunāsim:

  • kas ir vīrieša un sievietes misija,
  • kāpēc dzimumidentitāte tiek ievainota,
  • kā atklāt sievišķības un vīrišķības spēku,
  • kā beidzot saprast vīriešus/sievietes.

Vakara programmā – lekcija, mākslas terapijas elementi, dalīšanās un atklāta saruna kristīgā vidē par pašu svarīgāko. Semināru vadīsim kopā ar kristīgo psiholoģi Līgu Ruttuli.

Seminārs notiks piektdien, 12. jūnijā, Rīgā, Gustava Zemgala gatvē 48. Sākums – plkst. 18:00. Maksa par semināru 15 EUR.

Pieteikšanās un precīzāka informācija: 29191860 (Marks), marks@augliba.lv

web-seminars-dzimumidentitate

Šis ieraksts tika publicēts Publikācijas ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s