Mīli un dari, ko gribi

51165

Šī svētā Augustīna frāze izsaka pašu galveno par kristīgo laulāto seksualitātes vīziju. Ja tas, ko darām savās attiecībās, kalpo patiesai mīlestībai, tad citas garīgas vadlīnijas nemaz nav vajadzīgas.

8.maijā “Mīlestības Mājā” kopā ar kolēģi Līgu Ruttuli novadījām semināru “Laulāto seksualitāte: dāvana un izaicinājums”. Atļaušos apgalvot, ka šis bija unikāls notikums, jo kristīgā vidē par seksualitāti runā ļoti maz vai nerunā vispār. Tam ir savi objektīvie un subjektīvie iemesli, taču atklāta saruna par laulāto intīmo dzīvi ar visiem tās izaicinājumiem ir vitāli nepieciešama.

Kā jau rakstīju iepriekš, daudziem ticīgiem cilvēkiem ir tendence nošķirt to, kas notiek viņu intīmajā dzīvē, no tā, ko viņi dara, piemēram, baznīcā. Jo kāds Dievam sakars ar seksu? Šo dīvaino loģiku var turpināt: kāds Dievam sakars ar manu laimi? Kāds Dievam sakars ar mūsu bērnu audzināšanu utt. Patiesībā veselīga seksualitātes izdzīvošana ir viens no palīglīdzekļiem ceļā pie harmoniskas garīgas dzīves.

Bankoboev.Ru_nezhnyi_pocelui_popugaichikov

Viens no mūsu semināra vēstījumiem bija šāds: par TO jāsāk runāt. Vajag pacelt šo jautājumu attiecībās, veidot par to dialogu. Tas var būt šausmīgi grūti, īpaši vīriešiem, taču ir vērts. Dalīšanās ar ilgām un sāpēm par seksuālo jomu ir investīcija, kas noteikti atmaksāsies.

Diemžēl tas nav priekš visiem. Vienmēr būs cilvēki, kuri nespēj vai negrib saprast to, ka Dieva plānā sekss ir svēts. Ka tas ir kaut kas vairāk nekā “vajadzību apmierināšana”. Bet mums nav jāuztraucas par visu pasauli, mums jārūpējas par to, kas ir uzticēts tieši mums – par mūsu laulāto dzīvi.

Ksaverijs Knocs savās grāmatās salīdzina seksu ar deju: “Seksā, tāpat kā dejā, piešķirot pa daudz uzmanības tehnikai, var nekad nesajust skaistumu tajā, ko cilvēks dara. Jo skaistums ir kaut kur citur. Skaistumu veido cilvēku satikšanās, mīlestības saikne, rūpes vienam par otru, arī par savu baudu un laimi”.

10345576_1576010189321644_5423887300284134368_n

“Mīlestības Māja” mēs pamazām veidojam veselu programmu par kristīgo seksualitātes vīziju, kas, manuprāt, daudziem var palīdzēt dzīvot skaistāk un pilnīgāk. Nākamais solis būs seminārs par dzimumidentitāti “Gods būt vīrietim/Prieks būt sievietei”. Jau drīz.

Šis ieraksts tika publicēts Notikumi ar birkām , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s