Psihomanipulācijas viltības: kā darbojas “cāļu mednieki”

Group of young people

Strādājot ar pusaudžiem ir svarīgas ne tik daudz teorētiskas atziņas, cik konkrēti dzīvesstāsti. Pēc manas pieredzes, tie nostrādā vislabāk.

Viens no šādiem stāstiem saistās ar psihomanipulāciju. Pastāv cilvēki, kuri pārvērš jauniešus par vergiem ar viņu pašu piekrišanu. Tie ir “cāļu mednieki” (chikenhawks), profesionāļi, kuri spēlē uz jūtām, lai brīvu cilvēku padarītu par tirgošanas objektu.

Stāstot par draudiem, ko izraisa kontakti ar šādām personām, izmantoju materiālu no poļu žurnālista un okultisma eksperta Roberta Tekieli grāmatas “Mīļas, es ar tevi manipulēju!”:

zmanipuluje_cie«Čikenhouki» ir vīrieši, kuri apstaigā ASV autoostas, meklējot jaunas meitenes. Tie ir manipulatori. Cilvēki, kuri ir izauguši toksiskās ģimenēs, kur, piemēram, tika pielietota vardarbība. Bērnība “čikenhouks” tūkstošiem reižu bijis spiests tikt galā ar situācijām, kas būtu nepanesamas pat pieaugušam cilvēkam. Tādēļ viņš perfekti apguva ķermeņa valodu. Tas ļauj atpazīt, kurā fāzē atrodas mājas tirāns, ieejot istabā, – vai viņš tagad ir maigs vai agresīvs.

“Čikenhouks” izmanto savas iemaņas, lai atrastu autostacijā visjaunāko meiteni, kura atrodas izmisumā. Viņš precīzi “nolasa” viņas psihofizisko stāvokli – pēc lūpu stūrīšiem, roku turēšanas manieres, pēdu izvietojuma un tml.

Viņš iesaistās sarunā un prot klausīties. Pēc tam viņš piedāvā risinājumu – mājvietu, dušu, pilnu ledusskapī.

Lielākā daļa šo meiteņu piekrīt, jo viņas nonākušas neapskaužamā situācijā. Viņas ir sastrīdējušās ar vecākiem, aizbēgušas no mājām. Turklāt “čikenhouks” demonstrē to, ka ir iemīlējies. Meitene arī iemīlas.

Pēc trīs “medusnedēļām” vīrietis paziņo, ka viņam sakarā ar darba lietām jādodas uz Čikago. Bet tas nekas, jo viņa mierīgi var palikt. Turklāt šeit uz pāris dienām apmetīsies viņa labākais draugs. “Zini, viņu ir pametusi draudzene, viņš ļoti pārdzīvo. Esi ar viņu mīļa…”

depression-in-teenagers

Vēl pēc trīs nedēļām meitene iziet uz ielas un pārdod sevi aiz mīlestības pret “cāļu mednieku”. Vai viņa ir laimīga? Viņai riebjas tas, ko viņa dara. Taču neviens jau nedraud viņai ar pistoli. Tā ir atkarība.

Savukārt “čikenhouks” atkal apciemo autoostas, meklējot pusaudzes, kuras ir izmisušas un izslāpušas pēc mīlestības. Viņš atkal “iemīlēsies”. Uz trīs nedēļām.

Psihomanipulācija ir veids, kā piespiest cilvēku darīt to, ko viņš negrib. Darīt lietas, kas viņu sagrauj… Šādi var zaudēt brīvību pēc paša vēlmes. Vienlaikus iedomājoties, ka atrodies mūsdienu pasaules pašā centrā.”

Šis ieraksts tika publicēts Publikācijas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s