Ticība un nauda (mp3)

hidden-treasure

Vieglāk ir nosodīt turīgu cilvēku, par ko patiesībā neko nezinām, nekā godīgi satikties ar savu skaudību vai upura pozīciju. Turklāt arī skaudība nes mums kaut kādu vēstījumu par mums pašiem. Un ne jau par to, ka esam ļauni, bet par to, ka kaut kas mūsu dzīvē netiek piepildīts, kaut kur izjūtam tukšumu. Tādēļ mums sāp, ja kādam izdodas.

Nauda ir netīra lieta. Nauda sabojā cilvēku. Bagātniekam grūti ieiet Debesu Valstībā. Pirmais miljons tāpat jānozog. Šo “nabago ideoloģijas” ideju sarakstu varētu turpināt vēl ilgi. Apslēpta nepatika pret uzņēmību, veiksmi un labi situētiem cilvēkiem tiek pamatota pat ar Bībeles citātiem, kuri gan tiek izrauti no konteksta.

Skatoties psiholoģiski, cilvēka attiecības ar naudu var daudz pastāstīt par viņa personību un attieksmi pret sevi un dzīvi kopumā. Par gatavību uzņemties atbildību, maksāt (visplašākā nozīmē), novērtēt sevi un citus. Tādēļ, piemēram, Aleksandra Aleksejčika terapijas grupās nauda bieži tiek izmantota kā līdzeklis, kas atspoguļo cilvēka būtību, spēju būt attiecībās un tml.

Nauda (kā arī tās neesamība) var būt veids, kā Dievs kaut ko mēģina mums pateikt. Ja cilvēks dzīvo saskaņā ar aicinājumu un seko savai misijai, naudas viņam parasti pietiek, kas gan nenozīmē, ka viņš kļūst par miljonāru. Tas, kurš uzdrošinās paļauties uz saviem talantiem (kas vienmēr ir garīgas dāvanas), var ar izbrīnu konstatēt, ka viņa dzīvē piepildās apsolījums: milti tīnē neizsīks un eļļas krūzē nepietrūks.

Šoreiz raidījums “Mīlestības terapija” veltīts ticībai un attiecībām ar naudu.

Klausies mūs “Radio Marija Latvija” piektdienās plkst. 20:00. Turpmāk raidījumu ieraksti pieejami tavasirds.com un milestibasmaja.lv.

Šis ieraksts tika publicēts Mīlestības terapija (mp3) ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s