Seminārs “Izaudzināt pusaudzi un nesajukt prātā”

Its-these-trashy-teenagers-and-their-cheap-love._large

Katram vecumposmam ir savs uzdevums, vēstījums. Veiksmīgi tiekot galā ar uzdevumu, cilvēks pāriet nākamajā posmā. Rezultātā veidojas harmoniska, iekšēji integrēta personība. Cilvēks, kurš tic sev un pasaulei, prot tikt galā ar izaicinājumiem, mak būt ar citiem, bet nesaplūst. Šajā ziņā pusaudža vecumam ir milzīga loma. Tāpat tas tiešā veidā skar arī vīrišķību, sievišķību, seksualitāti.

Ļoti bieži pusaudzim grūti apjēgt dinamiskas pārmaiņas savā ķermenī, emocijās, attiecībās. Vēl grūtāk mēdz būt viņa vecākiem, tuviniekiem, skolotājiem. Protams, sākas arī cīņas par patstāvību, kaut gan vienlaicīgi pusaudzis paliek ļoti atkarīgs no pieaugušo atbalsta. Vecākiem jāmāk pusaudzi palaist, iedot viņam vairāk brīvības un atbildības par savas izvēles sekām. Ja tas neizdodas, pusaudža sacelšanās var pārvērsties par revolūciju.

kid-ignorning-parent

Nav viegli būt blakus pusaudzim, jo viņam pašam arī nav viegli ar sevi. Tomēr ir vērts viņu atbalstīt, apliecināt savu mīlestību un izpratni tādā veidā, kas atbilst viņa vajadzībām, uzticēties, piedot, kā arī uzturēt taisnīgas prasības. To vieglāk izdarīt, ja aiz negācijām un bravūrības mums izdodas saskatīt arī to trauslo, ievainojamo dvēseles daļu, ko viņš tik ļoti cenšas noslēpt.

Ja saskaries ar grūtībām audzinot savu pusaudzi vai strādājot ar pusaudžiem, piemēram, skolā, piesakies uz semināru “KĀ IZAUDZINĀT PUSAUDZI UN NESAJUKT PRĀTĀ”. Seminārs notiks piektdien, 23. septembrī nelielā grupā kristīgā gaisotnē.

Pasākuma laikā pārrunāsim:

  • kāda ir pusaudžu vecuma specifika,
  • pret ko un kāpēc protestē pusaudži,
  • kā iemācīties nolikt robežas attiecībās ar bērniem, kuri vairs nav bērni,
  • kā runāt ar pusaudzi par seksualitāti un tml.

Pieteikties var pa tālruni 29191860 vai pa e-pastu marks@augliba.lv

pusaudzi_plakats

 

Šis ieraksts tika publicēts Notikumi ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s