Vai var ticēt sapņiem? (mp3)

Картина_Сальвадора_Дали_«Сон»_(1937)

Sapņi, murgi, redzējumi, vīzijas… Smalka lieta. Turklāt nekad nevar zināt, vai sižets, kas izplūdis no mūsu dvēseles dziļumiem, ir svarīgs vēstījums vai arī vienkārši nejaušība, haotisku tēlu kopums.

Piesakies uz pasākumu: Intensīvā psihoterapeitiskā grupa “VIŅŠ. VIŅA. ATTIECĪBAS”

 

Visos laikos un kultūrās sapņiem tika piešķirta liela nozīme. Bībelē lasām par daudziem gadījumiem, kad sapņos cilvēkiem tika atklāta kāda svarīga patiesība. Vecās Derības Jāzeps redz pravietisku sapni par to, ka viņš tiks paaugstināts, bet viņa tēvs un brāļi viņam paklanīsies. Viņš iegūst no Dieva īpašu dāvanu tulkot, jeb interpretēt sapņus. Evaņģēlijā lasām par Poncija Pilāta sievas sapni, kas paredzēja Taisnīgā ciešanas nepatiesas apsūdzības dēļ. Tāpat Jēzus audžu tēvs Jāzeps redzēja sapņus, kas bija no Dieva un kas pamudināja viņu pieņemt lēmumus, kuriem bija izšķiroša nozīme cilvēces atpestīšanas vēsturē.

Par sapņu nozīmi runā arī kristīgā tradīcija. Tertulians raksta, ka pastāv dažāda veida sapņi. No Dieva, no sātana un no cilvēka. Tas paredz nepieciešamību izšķirt sapņu avotu, meklēt, kā pareizi saprast sapņus, jo sapņa interpretācija var būt destruktīva. Tertulians māca būt piesardzīgiem un neuztvert sapņus nekritiski. Tātad, galvenais jautājums: vai attiecīga sapņa interpretācija kalpo manai attīstībai, vai palīdz man mīlēt, vai arī ved pie destrukcijas.

o-SLEEPING-facebook

Sākotnēji sapņiem tika piešķirta ļoti svarīga vieta arī psihoterapijas procesā.  Sapnis var būt, piemēram, kādas neatļautas vēlmes realizācija. Tāpat tā saturs var liecināt par iekšējiem konfliktiem, ko cilvēks neapzinās. Šādu sapņu saturs var būt nepatīkams, nepiedienīgs, vardarbīgs, tādēļ cilvēkam ir vieglāk noliegt to nozīmi.

Sapņi stāsta nevis tikai par apslēptām vēlmēm vai konfliktiem, bet daudz plašāk – par dažādiem dvēseliskiem pārdzīvojumiem, ko cilvēks neapzinās. Sapnis var stāstīt cilvēkam par kādu pretrunu vai dilemmu, ko viņam neizdodas atrisināt reālā dzīvē. Reizēm sapnis pats par sevi var saturēt atbildi uz kādu jautājumu, kas mums ir, bet ko pagaidām nespējam apzināties.

800px-Sleeping_angel
Sapnis var stāstīt ne tikai par procesiem, kas norisinās psihes zemākajā līmenī. Reizēm cilvēks savos sapņos rīkojas daudz labāk, skaistāk, drosmīgāk nekā reālā dzīvē. Šādā veidā sapnis mums rāda virzienu, kādi mēs varam kļūt, kāds mums ir potenciāls. Sapņi var pamudināt uz labām pārmaiņām.

Klausies mūs “Radio Marija Latvija” ceturtdienās plkst. 19.45 un sestdienās 21.30. Turpmāk raidījumu ieraksti pieejami tavasirds.com un milestibasmaja.lv.

Šis ieraksts tika publicēts Mīlestības terapija (mp3) ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s