Kur tie vīri – 2. Raidījuma turpinājums (mp3)

crusader-knight_00317459

Dzīvot pēc mīlestības un strādāt pēc mīlestības ir bezgalīgi vērtīgas dāvanas, kas padara vīrieti laimīgu.

Runājot par aicinājumu, kristīgā vidē visbiežāk ar to saprot aicinājumu uz laulību vai konsekrētu dzīvi. Protams, katrs vīrietis ir aicināts uz tēvišķību. Bez šī vīrišķās identitātes stūrakmeņa viss pārējais var zaudēt savu garšu.

Būt tēvam var dažādos veidos. Skaidrs, ka esam aicināti radīt un audzināt bērnus. Tāpat varam kļūt par tēviem tiem bērniem, kuriem savu vecāku nav, vai kuri savā ģimenē nesaņem cieņu un mīlestību. Šādu bērnu mums apkārt netrūkst. Varam tos satikt savā darbavietā, pagalmā, draudzē vai vienkārši uz ielas.

Garīgas kārtas vīrieši, priesteri un klosterļaudis, var izdzīvot savu tēvišķību caur garīgo aprūpi. Uz savas dzīves ceļa esmu saticis daudzus mūkus un priesterus, kuru personību caurstrāvoja vīrišķais spēks, kaut gan viņi kalpošanas dēļ bija izvēlējušies “profesiju”, kas paredz dzīvi celibātā.

article-2354352-1AA1B3B5000005DC-888_634x438

Tomēr pastāv vēl cits aicinājuma aspekts. Tā ir Tava, vīrieti, dzīves misija. Vai Tu zini, ka Tev tāda ir uzticēta? Vai Tu atceries, kāds ir Dieva apsolījums tieši Tev? Katram vīrietim ir paredzēts unikāls uzdevums, ko virs šis zemes spēj paveikt tikai viņš vienīgais. Vīrieši, kuri tam netic vai vienkārši to nezina, var nonākt neapskaužamā situācijā, kad dzīvi pārņem rutīna un bezjēdzības sajūta, kaut gan no ārpuses “viss ir OK”.

Vīrieša unikālā dzīves misija var būt saistīta ar profesionālo darbību, dažādiem kalpošanas veidiem, uzņēmējdarbību, mākslu, sportu un tml. Vīrietis, kuram izdodas atpazīt savu unikālo aicinājumu, un kurš uzdrošinās ieklausīties savā sirdī, kļūst par svētību visai sabiedrībai. Viņš spēj realizēt tēvišķību ne tikai savas ģimenes ietvaros, bet daudz plašākā perspektīvā. Šādi vīrieši iedvesmo, stiprina un veido sabiedrības mugurkaulu. Viņi nevis tikai godprātīgi izpilda darba pienākumus, bet reāli pārveido pasauli.

11202612_10155823194225573_812336156851381870_n

Šonedēļ raidījumā “Mīlestības terapija” turpinām sarunu par vīrieša identitāti un tās dziedināšanu. Pirmais raidījums par šo tēmu pieejams šeit.

Šis ieraksts tika publicēts Mīlestības terapija (mp3) ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s