Tavas seksualitātes noslēpums

young woman gesturing

Cilvēks ir radīts kā vienots veselums ar savu ķermeni, garu un dvēseli. Ķermenis bez dvēseles ir līķis. Dvēsele bez ķermeņa ir spoks. Viena no cilvēka dzīves jomām, kas visskaidrāk atklāj nepieciešamību pēc visu trīs elementu integrācijas, ir seksualitāte.

Runāt par seksualitāti bez ķermeniskuma ir bezjēdzīgi. Runāt par seksualitāti bez garīguma ir primitīvi. Šķiet, mūsdienu pasaule šīs patiesības ignorē. Mēs dzīvojam paradoksālā laikā, kad sekss ir pilnīgi visur, taču cilvēki intīmā dzīvē turpina ciest. Seksuālā revolūcija sagrāva patriarhālas morāles normas (kas, teiksim godīgi, bija tālu no ideāla), taču nesniedza cilvēkam patiesu brīvību.

Praktiski katra laulāto attiecību krīze ir saistīta t.sk. ar grūtībām seksuālā dzīvē. Seksuālo ievainojumu dēļ daudzi vīrieši un sievietes vispār nespēj veidot attiecības. Neprot izdzīvot seksualitāti. Neuztver to kā dāvanu. Tas attiecas arī uz daudziem kristiešiem, kuri atrodas īpaši neizdevīgā situācijā: no vienas puses, viņiem nav pieņemama vispārēja seksualizācija, no otras puses, grūti saprast – kāda tad ir alternatīva?

Do Not Disturb Sign Hanging On Door

Veidojot semināru ciklu par seksualitāti kristīgā kontekstā, mēs ar kolēģiem pārliecinājāmies, cik svarīgi ir Latvijas kristiešiem runāt par šo tēmu un meklēt savu problēmu risinājumus. Protams, reizēm jāsastopas ar svētulīgu sašutumu un noliegšanu (“kāds kristietībai sakars ar kaut ko TĀDU?!”), taču tas ir taisns ceļš pie neirozes.

Par programmu

Turpinot iesākto, esam radījuši 5 soļu programmu “Tavas seksualitātes noslēpums”, kuras ietvaros esam apvienojuši seminārus par vīrišķo un sievišķo identitāti, laulāto seksualitāti, seksuāliem traucējumiem un dzimumaudzināšanas problemātiku. Programmas saturs ir papildināts ar jaunām atziņām, kas ļauj labāk izprast un pieņemt savu seksualitāti.

Programma paredzēta pieaugušiem, kuri vēlas saprast un pārvarēt grūtības seksuālā dzīvē, kā arī izdzīvot savu seksualitāti saskaņā ar kristīgām vērtībām. Programmas ietvaros paredzēti 5 semināri piektdienu vakaros no plkst. 18:00-20:30 (6.11., 13.11., 20.11, 27.11, 4.12). Maksa par programmu ir 75 euro (var maksāt pa daļām).

man-woman-friends

Programmas ietvaros – lekcijas, mākslas terapijas elementi, dalīšanās un neparasta saruna par to, kas parasti tiek noklusēts. Nodarbības programmas ietvaros vadīsim mēs kopā ar kristīgo psiholoģi Līgu Ruttuli.

Tiekamies 6.novembrī Rīgā, Gustava Zemgala gatvē 48. Sākums – plkst. 18:00.

Pieteikšanās un precīzāka informācija:

29191860 (Marks), marks@augliba.lv

web

Šis ieraksts tika publicēts Notikumi ar birkām , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s