Pretēji tam, ko apgalvo pasaule, mīlestība nav jūtas. Precīzāk sakot, tā nav tikai jūtas. Patiesa mīlestība sākas ar lēmumu. Bez šī mīlestības lēmuma nav iespējams ieiet dziļumā.
Mums apkārt ir cilvēki, kuri bieži mūs sāpina. Arī mēs pat negribot sāpinām tos, kuri mums ir dārgi. Attiecībās ar vīriem un sievām, bērniem, radiniekiem, kolēģiem mēdz būt brīži, kad šķiet, ka tālāk mīlēt nav iespējams. Jo tas ir pāri mūsu spēkiem. Šis ir labs brīdis, lai smelties mīlestību no droša avota.
Šonedēļ radio “Marija” ēterā pirmo reizi izskanēs raidījums “Mīlestības terapija”, ko veido kristīgo speciālistu komanda – Ina Grasmane, Līga Ruttule un es. Šīs ir unikāls projekts, kas veltīts cilvēka sirds dziļumiem no kristīgas psiholoģijas skatu punkta. Mūsu komanda tic, ka šis darbs palīdzēs plašākai Latvijas auditorijai un mums pašiem savas sirds meklējumu ceļā.
Pirmais raidījums veltīts tieši mīlestības lēmumam, kas ļauj mums piecelties no vissmagākās krīzes un doties tālāk. Cilvēks ir radīts mīlestībai, viņš nevar dzīvot, ja nesaņem mīlestību. Viņš nevar dzīvot, ja nedalās ar mīlestību. No kā sastāv mīlestības lēmums, kā to pieņemt un atjaunot, ko tas ļauj panākt – par to visu pirmajā raidījumā. Klausies mūs radio “Marija” trešdien, 9. septembrī, plkst. 14:00 un 21:30.
Un vēl. Atceros Inas un Normunda Grasmaņu raidījumu “Audzināšana, kas dziedina”, ko kādreiz translēja Kristīgais radio. Tas palīdzēja manai ģimenei spert pirmos soļus mīlestībā, satikties ar savām jūtam un lūgt par tik nepieciešamo iekšējo dziedināšanu. “Mīlestības terapija” būs līdzīga pēc gara, kaut gan atšķirīga pēc formas un satura.
Šis projekts man personīgi ir apliecinājums, ka Dievam rūp mūsu sapņi, jo pirms dažiem gadiem piedalīšanās šādas programmas veidošanā likās pilnīgi nereāla. Tomēr uz doto brīdi ierakstīti jau 8 raidījumi. Un tas ir tikai sākums.
Varbūt mīlestība ir tikai smadzeņu darbības rezultāts ar mērķi sasniegt vēlamo, jo ne pa velti ir teiciens no mīlestības līdz naidam viens solis, kas nozīmē, ka smadzenes var ļoti ātri mainīt pasaules uztveri, pielāgojot to esošiem apstākļiem?