Vīrietis un sieviete: kuram labākas smadzenes?

bigstock-Difference-man-and-woman-092413

Provokatīvs jautājums dzimumu līdztiesības laikmetā, vai ne? Taču mēs esam radīti atšķirīgi, katrs savam dzīves uzdevumam. To nespēj izmainīt nekādas politkorektuma, feminisma vai dženderisma ideoloģijas.

Vīrieša un sievietes smadzeņu uzbūve ir atšķirīga. Atšķiras arī daudzi citi fizioloģiski aspekti. Īpaši skaidri to var redzēt hormonālā līmenī. Sievietes ķermenis ir pielāgots tam, lai dāvātu dzīvību. Vīrieša ķermenis ir radīts tam, lai šo dzīvību aizstāvētu. Visplašākā nozīmē, jo, piemēram, Mātei Terēzei no Kalkutas nebija savu bērnu, kas netraucēja visai pasaulei saukt viņu par māti.

mother_theresa_with_armless_baby

Dažādu iemeslu dēļ Rietumu cilvēks ir pazaudējis kontaktu ar savu ķermeni, tādēļ viņam liekas, ka fiziskas atšķirības nav būtiskas. Tomēr cilvēks ir fiziska būtne, Dievs mūs radīja arī kā ķermeni, kaut gan mēs neesam tikai ķermenis. Mūsu fiziskā joma nes mums vēstījumu par to, kas mums dzīvē jādara.

Atgriežoties pie smadzenēm – sievietes smadzenes ir labāk piemērotas mātišķībai, bet vīrieša smadzenes – tēvišķībai.

Taču tas vēl nav viss. Jo vairāk mēs ieejam garīgā līmenī, jo mazākas kļūst atšķirības. Un jo vieglāk ir saskatīt, ka cilvēks (gan sieviete, gan vīrietis) ir radīts pēc sava Tēta tēla. Ko tas konkrēti nozīmē? Tā ir brīvība, ko mums nevar atņemt neviens (izņemot mūs pašus). Tas ir unikāls aicinājums (ko mūsdienu cilvēkam atklāt ir aizvien grūtāk). Tas ir radošums, jo mūsu Tētis arī ir ļoti radošs. Radošums, kas pārāk bieži ir nobloķēts.

father-and-son-lions

Ja Tu vēlies turpināt šo sarunu par dzimumidentitāti un sirds aicinājumu, ja vēlies dziļāk atklāt savas identitātes psiholoģiskos un garīgos aspektus, mēs kopā ar kolēģi Līgu Ruttuli gaidīsim tevi uz semināru Gods būt vīrietim/Prieks būt sievietei, kas paredzēts pieaugušiem, kuri vēlas izdzīvot savu dzimumidentitāti saskaņā ar kristīgām vērtībām. Pasākuma laikā pārrunāsim:

  • kas ir vīrieša un sievietes misija,
  • kāpēc dzimumidentitāte tiek ievainota,
  • kā atklāt sievišķības un vīrišķības spēku,
  • kā beidzot saprast vīriešus/sievietes.

Vakara programmā – lekcija, mākslas terapijas elementi, dalīšanās un atklāta saruna kristīgā vidē par pašu svarīgāko. Semināru vadīsim kopā ar kristīgo psiholoģi Līgu Ruttuli.

Seminārs notiks piektdien, 12. jūnijā, Rīgā, Gustava Zemgala gatvē 48. Sākums – plkst. 18:00. Maksa par semināru 15 EUR.

Pieteikšanās un precīzāka informācija: 29191860 (Marks), marks@augliba.lv

web-seminars-dzimumidentitate

Šis ieraksts tika publicēts Publikācijas ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s