Vērtību izglītība Aizupē

DSC01580

Šogad Aizupes pamatskolā ir iesācies unikāls projekts – fakultatīvais kurss “Vērtību izglītība”.

Sadarbojoties ar dažādām Latvijas skolām, esmu piedzīvojis to, ka pieaugušie bieži neapzinās, cik svarīgi ir palīdzēt jauniešiem veidot dzīvi, kas balstās uz vērtībām. Mums ir raksturīga izglītības procesa intelektualizācija, uzskatot, ka zināšanas skolas priekšmetos automātiski nodrošina skolēniem veiksmīgu nākotni.

DSC01586

Taču saskaroties ar reāliem pusaudža dzīves izaicinājumiem zināšanas matemātikā, fizikā vai literatūrā var izrādīties nepietiekamas. Mūsdienu cilvēks ir apkrauts ar dažādām zināšanām, taču iekšēji pilnīgi dezorientēts. Labi panākumi izglītībā vai karjerā paši par sevi neatrisina iekšēja tukšuma problēmu un nemāca veidot konstruktīvas attiecības.

DSC01578

Kopā ar psiholoģi Diānu Staņko, kura iesaistīja mani darbā ar jauniešiem

Tāpēc dažādās diskusijās speciālisti aizvien vairāk runā par vērtību izglītības nepieciešamību. Starp citu, uz to ir vērsts arī “Dzīvesziņas” projekts, kura liktenis pagaidām nav skaidrs.

 

89832229

Kamēr citi diskutē, mēs jau strādājam. Forši, ka Aizupes pamatskolas audzēkņiem šī iespēja ir dota jau tagad. Katru nedēļu tiekos ar 7., 8. un 9.klases skolēniem, lai pārdomātu un diskutētu par vērtībām mūsdienu pasaulē. Kāpēc dzīvība ir vērtīga pati par sevi? Ko darīt, kad saskaries ar saviem ierobežojumiem? Kā pārvarēt pusaudža perioda grūtības? Kā veidot attiecības ar pretējo dzimumu? Vai mīlestība eksistē? Kā sagatavoties labām attiecībām? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem runājam kopā šī kursa ietvaros.

Šis ieraksts tika publicēts Notikumi ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s