Smaga saruna par bioētikas problēmām

20140510_173029

Sestdienas vakarā kopā ar vecmāti Annu Suhanovu atkal viesojāmies “Pavasara studijā”. Tur notiek AAM kursi, kuros piedalās ap 20 cilvēku. Projekts kļuva iespējams pateicoties “Pavasara studijas” darbiniecei Andritai, kura agrāk apguva AAM un “iedegās” par šo lietu.

20140510_190838Šoreiz mācījāmies interpretēt ķermeņa bazālās temperatūras radītājus, kā arī atkārtojām materiālu par reproduktīvas sistēmas fizioloģiju. Bazāla temperatūra ir unikāla pazīme, kas sniedz informāciju par to, vai sievietei ir notikusi ovulācija, kāds ir progesterona līmenis, vai ir labvēlīgs brīdis bērna ieņemšanai utt.

 

Sieviete, kura prot sevi novērot un korekti interpretēt cikla simptomus, iegūst kolosālu diagnosticēšanas instrumentu un daudz labāk saprot to, ko viņai stāsta viņas ķermenis.

Otrā vakara daļa tika veltīta bioētikas problēmām, kas skar cilvēka dzīvību un veselību (viena no tās pazīmēm ir auglība).

20140510_190856Kaut gan jau daudzas reizes esmu vadījis šo nodarbību visdažādākās auditorijās, arī šoreiz ļoti satraucos. Stāsts par kontracepcijas darbības mehānismiem, abortīviem līdzekļiem, mākslīgo apaugļošanu nav viegls. Te daudziem no mums jau ir sava negatīva pieredze, tāpēc šī joma parasti izraisa lielas emocijas. Tomēr vakars pagāja miera un uzticēšanās gaisotnē.

Bioētikas jomā katra izvēle (gan par, gan pret dzīvību) var maksāt ļoti dārgi. Mīlestības ceļš nav tas vieglākais. Tomēr tikai tas ir patiess.

Šis ieraksts tika publicēts Notikumi ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s