“Eross un Ikdiena” – Terapeitiskā nedēļas nogale

пёрышко

Eross saistīts ar kaisli visplašākajā nozīmē, spontanitāti, iedvesmu, Ikdiena – ar saistībām, robežām, rutīnu. Bez Erosa dzīve zaudē savu garšu, taču Eross bez robežām spēj dzīvi sagraut. “Mīli un dari ko gribi”, saka sv.Augustīns. Meklējot līdzsvaru starp Erosu un Ikdienu, mēs īstenībā meklējam atbildi uz jautājumu – ko man nozīmē MĪLĒT.

Nedēļas nogale “Eross un Ikdiena” būs veltīta līdzsvara meklējumiem starp Erosa spēku un nepieciešamību pēc sakārtotības, kas skar ne tikai seksuālo jomu, bet jebkādas svarīgas attiecības, kā arī mūsu attieksmi pret sevi pašiem. Pasākums notiek terapeitiskās grupas formātā.

Darbs terapeitiskā grupā notiek, ievērojot katra atsevišķa dalībnieka vēlmes un vajadzības, tomēr kopumā pasākums vērsts uz sievietēm un vīriešiem, kuri

  • ilgojas pēc patiesa un sirsnīga kontakta ar sevi un citiem,
  • piedzīvo grūtības tuvās attiecībās vai neprot tās izveidot,
  • meklē atbildes uz jautājumiem par savu seksualitāti un identitāti,
  • grib dziļāk izprast brīvības un atbildības nozīmi savā dzīvē,
  • saskārās ar sāpīgām jūtām un vēlas tās atrisināt.

il_fullxfull.1284835223_rpym

“Pasaule ir nevis tas, ko es domāju, bet tas, ko es izdzīvoju” (Moriss Merlo-Pontī)

Terapeitiskas grupas ietvaros ir iespēja satikties ar savām un citu cilvēku jūtām, paplašināt izpratni par savām grūtībām un apgūt elastīgākus uzvedības modeļus. Reāla pieredze nav “pareizas” domas vai frāzes, to veido cilvēka dzīves daudzveidība. Grupa ļauj to piedzīvot un izprast īpaši piemērotos apstākļos.

erotic-flower-heike-hultsch

“Cilvēki vairāk kautrējas nevis no fiziska kailuma, bet gan no maiguma, kas iet roku rokā ar psiholoģisku un garīgu atkailinātību” (Rollo Mejs)

Intīma satikšanās ar citu personu iespējama ne tikai seksuālā kontekstā. Šādas satikšanas pamatā ir tuvība, ievainojamība, atklātums, kas rada lielas iespējas un lielus riskus.

“Mums visiem ir bail no tuvības, un mēs no tās izvairāmies. Tā ir pārāk spēcīga un pieprasa, lai arī mums ir “seja” – pašapziņa, identitāte, cieņa un zināma drosme pieņemt savu unikālo seju. Un tad vēl trakāk, – lai mēs to atdodam citam” (Ričards Rors)

Pateicoties īpašiem apstākļiem, ko nodrošina grupas dinamika, varēsim meklēt savus veidus būt tuvībā, kā arī izpratni par to, ko nozīmē uzņemties atbildību par sevi un savām attiecībām.

Grupu vadīs:

Marks Jermaks, psihologs, eksistenciālais terapeits apmācībā, raidījuma “Mīlestības terapija” līdzautors

Laura Boitmane, eksistenciālā terapeite

Grupa norisināsies Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes” telpās Tērbatas ielā 69, Rīgā. Pasākums paredzēts nedēļas nogalē 14.-16 jūnijā:

Piektdien 14.06. plkst.18:00-20:00

Sestdien 15.06. plkst.9:30-18:00

Svētdien 16.06. plkst.9:30-15:00

Dalības maksa 65 euro. Pieteikties var 3 veidos:

  • Piezvanot pa tālruni 29191860 (Marks).
  • Uzrakstot e-pastu uz marks@augliba.lv.
  • Vai sazinoties ar Marku Jermaku caur facebook.

Vieta grupā tiek rezervēta, saņemot daļu dalības maksas (20 euro) vai pilnu dalības maksu. Atceļot rezervāciju, avanss atmaksāts netiek. Maksimālais vietu skaits grupā – 12.

Šis ieraksts tika publicēts Notikumi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s