Unikāls projekts Jelgavas novadā: par seksualitāti no vērtību pozīcijas

 

6262_Teenagers-in-love-colored-balloons

Kamēr citi šaubās un diskutē, mēs rīkojamies. jo Latvijas jauniešiem atbalsts labākai dzīvei ir nepieciešams jau šeit un tagad. Viņiem nav laika gaidīt. Mums arī.

Veiksmīgi turpinās “Vērtību izglītības” projekts vairākās Jelgavas novada skolās, ko veicām komandā kopā ar Edgaru Svētiņu un Ingu Paršovu.

Dzīve un nāve. Izvēles, kas veido mūsu sirdi. Tavas dzīvības vērtība. Tava ķermeņa vērtība. Otrais cilvēks Tev blakus kā dāvana. Vīrišķība un sievišķība. Uzvedības modeļi, kas to tuvina un attālina. Tavas jūtas un to nozīme attiecībās. Mīlestība kā lēmums. Atbildība par savu rīcību. Priekšstats par laulību un ģimeni kā vērtību (arī tad, ja Tavu vecāku laulība nav izdevusies). Šīs tēmas nevienu jaunieti nevienā no skolām neatstāj vienaldzīgu.

20150407_144245

Protams, šim darbam ir sava ēnas puse. Pusaudžu izaicinošā uzvedība vai demonstratīvais cinisms, kas patiesībā slēpj sirds ievainojumus. Piesardzība un neuzticēšanās (parasti lekciju sākumā). Izdegšana, jo kontakts ar skolēniem prasa daudz enerģijas bez acīmredzamas atdeves. Un tomēr ir vērts.

20150407_134044

Un – jā. Seksuālā izglītība skolās ir nepieciešama. BET:

  • Tā nedrīkst būt pretrunā ar skolēnu ģimeņu vērtībām, jo galu galā tieši skolēnu vecāki ar saviem nodokļiem uztur valsts izglītības sistēmu.
  • Tā nedrīkst aprobežoties ar kontracepcijas mārketingu.
  • Tā nevar balstīties uz absurdām teorijām par to, ka cilvēks pats izvēlas savu dzimumu, ka visas seksuālas orientācijas ir vienādas, un ka aborts ir katras sievietes “reproduktīvas tiesības”.

20150407_113844

Seksuālas izglītības vīzija mūsu projektā balstās uz tādām vērtībām kā atbildība, katras dzīvības neaizskaramība, mīlestība (kas ir lēmums, nevis tikai jūtas), normāla, pilnvērtīga ģimene. Skaidrs, ka jauniešiem nepieciešama kvalitatīva informācija par seksualitāti. Skaidrs, ka seksualitāte ir skaista dāvana. Taču ja svētību izmanto nepareizi, tā pārvēršas par lāstu.

20150402_122715

Nepietiek vienkārši iepazīt savu seksualitāti. Seksuālā uzvedība, kas izriet no izkropļota priekšstata par “brīvību”, var tikai ievainot. Lai jaunietis turpmāk varētu izdarīt kvalitatīvas izvēles, viņam vajag stingru pamatu. Un tās ir vērtības.

20150402_132347

Darbs turpinās.

20150407_134607

Šis ieraksts tika publicēts Notikumi ar birkām , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s