Lekcijas pusaudžiem par attiecībām un seksualitāti. Piedāvājums skolām

Its-these-trashy-teenagers-and-their-cheap-love._large

Nu jau vairākus gadus dažādu komandu sastāvā vai individuāli vadu jauniešiem lekcijas par pašu svarīgāko. Kopā meklējam ceļu pie savas sirds, mācamies veidot attiecības ar sevi un citiem, iepazīstam cilvēka seksualitātes noslēpumu.

Tuvākajos mēnešos man būs vairāk laika un iespēju šādai sadarbībai ar skolām vai citām organizācijām. Tāpēc labprāt veidotu kontaktus ar skolotājiem, vecākiem un citiem pieaugušajiem, kuriem nav vienalga, kādā pasaulē dzīvo mūsu bērni.

Ļoti īsi – ko es piedāvāju

Lekciju kursu par attiecību veidošanu, balstoties uz adekvātu pašvērtējumu, savstarpēju cieņu, uzticību savām vērtībām un atbildību par savas rīcības sekām. Lekciju saturs atbilst konservatīvam, tradicionālam priekšstatam par ģimeni.

Tas ir aktīvs un brīvs dialogs ar jauniešiem, kas balstās uz zinātniskiem faktiem un racionālu domāšanas veidu.

Ko es nepiedāvāju

Es nepiedāvāju divas galējības: garlaicīgu moralizēšanu par to, kā jauniešiem būtu “jādzīvo”, un ultraliberālas visatļautības popularizēšanu, kad visa izglītošana balstās pārsvarā uz prezervatīvu dalīšanu.

LoveLock_AllenSkye_Flickr_06152012

Kam tas ir domāts

Projekta saturu var pielāgot jauniešiem no 7. līdz 12. klasei, ievērojot vecuma specifiku. Lekcijām jānotiek telpās, kur ir pieejams dators (vēlams, ar skaņas pieslēgumu) un projektors. Lekcijas var notikt latviešu vai krievu valodā. Nodarbības pēc vajadzības var notikt atsevišķi zēniem un meitenēm.

Lekciju plāns

Optimālā kārtā būtu jānovadā 5-6 nodarbības vienā klasē.

1. Iepazīšanās. Dzīvības vērtība. Fakti par dzīvības sākumu un bērna attīstību līdz piedzimšanai. Katra cilvēka cieņa un dzīvības neaizskaramība. Fakti par vīrieša un sievietes auglību.  Dzimumu atšķirības (psiholoģiskie aspekti).
2. Seksualitātes jēdziens – cilvēks nav tikai ķermenis. Emociju, prāta un vērtību nozīme attiecībās. Mīlestības veidi. Ar ko mīlestība atšķiras no iemīlēšanās. Mīlestības attēlošana masu kultūrā.
3. Simpātijas, draudzība, iemīlēšanās. Mīlestība kā atbildība. Laulības un ģimenes nozīme cilvēku dzīvē. Problemātiskie laulības aspekti mūsdienu pasaulē.
4. Dabīga attiecību veidošanas dinamika. Jūtu, prāta un vērtību nozīme.
5. Seksualitātes “slazdi”. Bezatbildīgas rīcības sekas. Aborts un tā fiziskā un emocionālā ietekme. Neauglība un seksuāli transmisīvās slimības. Kontracepcijas līdzekļu iedarbība.
6. Atbildība par savas rīcības sekām, uzticības nozīme attiecību veidošanā. Lekciju cikla noslēgums, reflekcija, atgriezeniska saite.

324___teenagers_in_love__by_bittersweetvenom-d31lyr6

Līdz šim jau ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar sekojošām mācību iestādēm:

Rīgas 25. vidusskola, Rīgas 49. vidusskola, Rīgas Teikas vidusskola, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola, Rīgas Kristīgā vidusskola, Rīgas Katoļu ģimnāzija, Rīgas Itas Kazakēvičas poļu vidusskola, Ropažu vidusskola, Jūrmalas Alternatīvā skola, Jelgavas 2. pamatskola, Aizupes pamatskola, Krāslavas Varavīksnes vidusskola.

Kontakti:

29191860, marks@augliba.lv

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Publikācijas ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s